Narodowy Marsz Życia

Narodowy Marsz Życia to manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, ale także wolności i niepodległości, bez których te pierwsze będą zawsze zagrożone. Marsz to także wyraz naszej solidarności z dziećmi poczętymi zagrożonymi aborcją i ofiarami tego przestępstwa – dziećmi, które już nigdy się nie narodzą, a także z ich matkami i ojcami, którzy często są także ofiarami tego dramatu.

Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II, konieczna jest reakcja i nowy zryw odpowiedzialności.

Ponieważ Marsz odbędzie się 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski, zamanifestujemy także naszą wdzięczność i odpowiedzialność za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski, która od ponad 1000 lat jest naszym domem i życiem. Idziemy pod hasłem: „Niech żyje Polska!” z nadzieją, że będzie żyła w swoich rodzinach i dzieciach, w narodzie, który jest rodziną rodzin i w kulturze, która rodzi się z wiary, nadziei i miłości. W intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, którym te wartości i wyzwania są bliskie. Dziewczęta i chłopców, kobiety i mężczyzn. Świeckich i duchownych. Rodziny, wspólnoty i organizacje. Niech nikogo nie zabraknie. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Dlatego nikt nie powinien stać z boku z opuszczonymi rękoma. Niech nas zobaczą! Niech nasz Marsz pokaże światu i społeczeństwu Polskę, która chce żyć.

Szczegóły na stronie Narodowego Marszu Życia.

„Trwajcie w miłości” objęło Narodowy Marsz Życia patronatem medialnym.