Spotkanie Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi

W sobotę 8 czerwca 2024 r. na Jasnej Górze odbędzie się II Ogólnopolskie Spotkanie Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. abp Wacław Depo – metropolita częstochowski.

Orędzie Płomienia Miłości zostało przekazane węgierskiej mistyczce Elżbiecie Kindelmann (1913-1985) i jest znane w Polsce od wielu lat, jednak dopiero pełne wydanie w 2022 r. dziennika duchowego pt. Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi dało możliwość polskim czytelnikom zapoznania się z całością tego przesłania.

Na Węgrzech Ruch Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi po wieloletniej próbie wraz z Dziennikiem duchowym Elżbiety Kindelmann został zatwierdzony w Budapeszcie przez kard. Pétera Erdő w 2009 r. i od tego czasu rozwija się dynamicznie na całym świecie, przynosząc potężną siłę maryjnej odnowy.

Istotą orędzia Płomienia Miłości jest przyjęcie miłości Bożej objawionej przez mękę i śmierć krzyżową oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, która rozlewa się mocy Ducha Świętego, przez Niepokalane Serce Maryi do ludzkich serc. Kto przyjmie tę miłość nie może się nią nie dzielić. Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi jest wyjątkową łaską dla naszych czasów, całkowicie współbrzmiący z orędziem fatimskim i szansą na ożywienie wspólnot działających w parafiach. Skutkiem działania tej łaski jest doprowadzenie wszystkich do głębszego zjednoczenia z Jezusem: dusz letnich i niewierzących do nawrócenia, dusz gorliwych do większego zaangażowania, a rodzin i Kościoła do odnowy i zjednoczenia.

Prelegenci:

  • bp Gábor Mohos – biskup pomocniczy archidiecezji ostrzyhomsko-budapeszteńskiej,
  • pan Győző Kindelmann – koordynator Ruchu Płomienia Miłości na Węgrzech i wnuk Elżbiety Kindelmann
  • Dariusz Dąbrowski COr – filipin, koordynator Ruchu Płomienia Miłości w Polsce.
  • Ildikó Szöllősi – z budapesztańskiego Centrum Ruchu.

Plakat do pobrania:

II Ogólnopolskie Spotkanie Ruchu Płomienia Miłości – Plakat

Program spotkania:

8.30-10.00 – recepcja w Auli Jana Pawła II

10.00 – Powitanie, różaniec Płomienia Miłości w Auli Jana Pawła II

10.40konferencja I: „Rola rodziny w orędziu Płomienia Miłości Maryi” – Győző Kindelmann (koordynator Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi na Węgrzech)

11.30 – przerwa

12.00 – Anioł Pański

konferencja II: „Ogień nienawiści będziemy gasić ogniem miłości” – ks. bp Gábor Mohos (biskup pomocniczy archidiecezji ostrzyhomsko-budapeszteńskiej)

13.00 – przerwa obiadowa

15.00Koronka do miłosierdzia Bożego

świadectwo: s. Ildikó Szöllősi z Centrum Płomienia Miłości w Budapeszcie.

konferencja III: „Zadania i obietnice dla Kościoła i świata w orędziu Płomienia Miłości Maryi” – ks. Dariusz Dąbrowski COr (koordynator Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi w Polsce)

17.00 – Msza św. i nabożeństwo przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi w kapicy Cudownego Obrazu – ks. bp Gábor Mohos

21.00 – Apel Jasnogórski