Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Kaliszu

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej oraz Chór Bazyliki Kaliskiej zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej. Poprowadzą je uznani kompozytorzy muzyki liturgicznej, panowie: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

Spotkanie w Kaliszu jest kolejną odsłoną całego cyklu warsztatów, jakie muzycy prowadzą na terenie całego kraju. W ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu, przed świętem patrona Diecezji Kaliskiej – Świętego Józefa, będziemy rozwijać umiejętności wokalne, a tegorocznym tematem warsztatów jest fragment pieśni ku czci św. Józefa: „Z nami chwałę niebo całe”.

Miejsce: Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Termin: 17-19 marca 2023 r.

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 17 marca o godz. 16.00 od Mszy Świętej w kaplicy kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

W sobotę 18 marca po całym dniu treningu, przewidziano udział uczestników o godz.18.30 we Mszy Świętej w Katedrze pw. św. Mikołaja Biskupa.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Eucharystia w Bazylice św. Józefa, w niedzielę 19 marca o godz.12.30.

Otwartość na drugiego człowieka, niesamowita charyzma kompozytorów oraz ich głęboka duchowość, przekładają się na bardzo przystępną, a jednocześnie profesjonalną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności wykonania śpiewu liturgicznego.

Warsztaty skierowane są zarówno do osób rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i dla bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej: chórów parafialnych, organistów, członków schol oraz katechetów.

Forma warsztatów połączonych z modlitwą Eucharystyczną daje również możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o rozwój pasji do muzyki i śpiewu. Osoby, które nie będą brały udziału w warsztatach zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę Eucharystyczną każdego dnia warsztatów.

Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie Technikum im. św. Józefa.

Zapisy przyjmowane są elektronicznie: TUTAJ

Wszelkie pytania można kierować na adres: warsztaty.kalisz@gmail.com

Czasopismo „Trwajcie w miłości” jest patronem medialnym wydarzenia.

Zapraszamy! 🙂